603 47 00 47

724 63 60 72

Umów się na wizytę

Menu

PACJENT BÓLOWY

Laparoskopia dziecięca w Koninie

Laparoskopia jest nowoczesną metodą badań wykorzystywaną m.in. w chirurgii dziecięcej. W tym celu wykorzystywane są laparoskopy – są to odpowiednie rurki wyposażone dodatkowo w teleskop oraz kamerę wraz z oświetleniem. Za pomocą specjalistycznego teleskopu możliwe jest pozyskanie obrazu z jamy brzusznej pacjenta, które przekazywane jest przez kamerę i wyświetlany na ekranie monitora. Co więcej, lekarz ma możliwość wykonania bardzo dokładnego zbliżenia oraz dużego powiększenia obrazu, co ułatwia diagnostykę.

Oczywiście laparoskopy to nie jedyne narzędzia wykorzystywane w laparoskopii. Ważne są również przyrządy, takie jak trokar. Jest to rodzaj narzędzia chirurgicznego, który wykorzystywany jest do tworzenia kanału w powłokach ciała. Aby lekarz był w stanie zobaczyć zawartość jamy brzusznej w badaniu endoskopowym, niezbędne jest wprowadzenie gazu (dwutlenku węgla). Do tego służą insuflatory, które również wykorzystywane są laparoskopii.

Dzięki nawiązanej współpracy przekierowujemy na badania na Oddziale Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej, gdzie możliwe jest zastosowanie znieczulenia ogólnego.

Zachęcamy do kontaktu!

Diagnostyka radiologiczna
Dzieci, młodzież i studenci
Umów się na wizytę
Zobacz jak do nas trafić